|     |    Sisene  

Üheskoos vägivalla vastu!

Lisaks rinnavähiennetusele on Avon võtnud oma südameasjaks toetada naisi, kes on kogenud vägivalda oma lähisuhetes või muudes elusfäärides. See ei ole võitlus ainult füüsilise vägivalla ja selle nähtavate tagajärgedega, hoolitseda on vaja ka hingehaavade eest, mis kõrvalseisjale välja ei paista. Olgu põhjuseks siis emotsionaalne, seksuaalne või materiaalne ülekohus.

"Avon koduvägivalla vastu" aktsiooni toetab Avoni ülemaailmne heategevuslik sihtasutus. Hõbedase lõpmatuse sümboliga ehteid kandes näitad üles solidaarsust kogu maailma naiste vastu. Lisaks toetad ehteid ostes olulisi projekte oma riigis.

KEDA ME EESTIS TOETAME?

Eestis toetame MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu, mis on Eesti suurim perevägivalla ohvreid abistav organisatsioon. Kriisikodu majutusüksuses on praegu 16 kohta. Kriisikodu tegutsemise jooksul on 2014. aasta 1. novembri 2014. aasta seisuga majutusüksuses viibinud 553 naist ja 242 last, erinevaid nõustamisi on saanud 4115 naist. Kriisikodu pakub:

 • turvalist kohta, kus ööbida vägivallaohu korral või peale vägivallajuhtumit;
 • psühholoogilist kriisiabi ja hilisemat nõustamist peale kriisikodust lahkumist vajadusel kuni kuue kuuni;
 • psühholoogilist kriisiabi ajutist varjupaika mittevajavatele paarisuhtevägivalla all kannatavatele naistele ja nende lastele;
 • tugigruppe naistele;
 • abi ametiasutustega (sotsiaalamet, politsei, prokuratuur jm.) suhtlemisel, vajadusel abi avalduste ja taotluste tegemisel;
 • perevägivalla teemalisi koolitusi vastavalt tellija poolt soovitud mahule.

2015. aastal annetas Avon Eesti Tallinna Naiste Kriisikodule 4800 €, mis tagas 120 tundi psühholoogilist nõustamist perevägivalla ohvritest naistele ja nende lastele. „Eestis on psühholoogilise nõustamise raha jagatud võrdselt 13 naiste tugikeskuse vahel ja iga organisatsioon saab naisi tasuta nõustada ainult 13 tundi kuus. Tallinn ja Harjumaa on suurima elanike arvuga piirkond ning sellest tundide arvust kõigi abivajajate teenindamiseks ei piisa. Vajadus ületab tegelikkuses 80 tundi kuus,“ ütles Inga Mikiver, MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu juhataja.
Varasemalt on Avon toetatnud üle-Eestilist tugitelefoni 1492.

KUST ROHKEM INFOT LEIDA?

Rohkem infot leiad Tallinna Naiste Kriisikodu kodulehel:http://www.naisteabi.ee/

KUIDAS SINA AIDATA SAAD?

Me kõik saame aidata, ostes Avoni heategevuslikke ehteid:

 • Heategevuslik kaelakee
   
  Pikkus: 42-51 cm. ripats 1,8cm
  Kood: 1572 7
  Hind: 8,00 €
 • Heategevuslik käevõru
   
  Kood: 4931 2
  Hind: 5,00 €