|     |    Sisene  

AVON RINNAVÄHI VASTU

Avon on üle maailma võtnud eesmärgiks võidelda naiste seas kõige levinuma vähivormi - rinnavähi vastu. Selleks on loodud heategevusfond, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ning koguda toetusraha rinnavähi ennetamiseks ja raviks. Fond loodi 1992. aastal ja tänu sellele on üle maailma kogutud juba enam kui 800 miljonit dollarit. Toetusraha kasutatakse nii rinnavähialase teadlikkuse tõstmiseks, uuringuteks ja diagnoosimiseks, raviks, kui ka teadustööks. Avon toetab erinevaid rinnavähi ennetamise programme enam kui 50 riigis üle maailma.

Avon kogub heategevusraha läbi mitmete ettevõtmiste. Aastaringselt on müügil Avoni heategevustooted, mille kogutulu läheb rinnavähi ennetamiseks. Heategevustoodete seas on näiteks kruusid, kosmeetikakotid, pastakad ja rinnanõelad. Täpsemat infot heategevuslike toodete kohta leiad SIIT >>>. Samuti korraldatakse üle maailma erinevaid heategevusüritusi. Eestis osaleme Maijooksul, et anda naistele infot rinnavähi ennetustegevuse kohta.


Suurus ei loe, tervis loeb!

Avon Eesti südameasi on toetada rinnavähivastast võitlust Eestis. Kahjuks on rinnavähk kõige levinum vähivorm naiste seas ning oleme võtnud eesmärgiks Eesti naisi teavitada kontrolli ja ennetusvõimalusest.

Roosa lindiga trendikad tooted aitavad head teha, sest kogu toodete müügist saadav tulu läheb rinnavähi vastaseks võitluseks. Viimane Avoni toetatud heategevusprojekt oli rinnavähiuuringute bussi uue aparatuuri ost, mis sai teoks ka tänu meie heategevustoodete ostjatele!

Suur aitäh Sulle, heategija!

HEATEGEVUSLIKUD TOOTED:

 • Heategevuslikud pastakad
  Kood: 63958
  Hind: 4,00 €
 • Mariam heategevuslik kaelakee Kaelakee: 42-51 cm, ripats: 1.8 cm
  Kood: 23994
  Hind: 7,00 €
 • Lucia heategevuslik sõrmus Suurus 6
  Kood: 20255
  Hind: 5,00 €
 • Lucia heategevuslik sõrmus Suurus 8
  Kood: 20305
  Hind: 5,00 €
 • Lucia heategevuslik sõrmus Suurus 10
  Kood: 20610
  Hind: 5,00 €
 • Kolmeosaline kõrvarõngaste komplekt 3 paari kõrvarõngaid
  Kood: 14407
  Hind: 5,00 €
 • Heategevuslik võtmehoidja 11,5 cm
  Kood: 25080
  Hind: 5,00 €
 • Heategevuslik münditasku PVC, 11,5 x 9 cm
  Kood: 36798
  Hind: 5,00 €
 • Heategevuslikud sokid Valged ja roosad sokid. Suurus 36-41
  Kood: 08219
  Hind: 4,00 €

Kui soovid head teha, kuid sul ei ole müügiesindajat, kelle kaudu tooteid osta, siis võta meiega ühendust telefonil 6612 614 või e-kirja teel AvonEesti@avon.com

Aitäh, et aitad koos meiega!


Avoni heategevus Eestis

Rinnavähk on Eesti naistel kõige sagedamini esinev pahaloomuline kasvaja. Eestis diagnoositakse ligi 600 uut rinnavähi juhtu igal aastal, paraku on 200 neist avastamise hetkel kaugelearenenud. Eesti probleem on siiani olnud naiste vähene osalemine ennetavates uuringutes. Varajases staadiumis avastatud rinnavähk on aga ravitav ja just seetõttu aitab Avon Eesti tõsta naiste teadlikkust ning toetab rinnavähi varajaseks avastamiseks vajaliku aparatuuri ostu. Eestis alustati heategevuslikku kampaaniat “Avon rinnavähi vastu” 1998. aasta sügisel, mil algas ka koostöö Eesti Vähiliiduga www.cancer.ee.

Avon müüb kampaania raames heategevustooteid, millede müügist saadav tulu annetatakse rinnavähivastaste projektide toetuseks Eestis. Samuti oleme korraldanud mitmeid heategevusüritusi, et toetada vajaliku rinnavähiaparatuuri ostu. Tänu ühistele jõupingutustele oleme Eesti Vähiliidule annetanud juba ligi 70 000 €.

Mida oleme üheskoos ära teinud?

 • Avon toetas juba mitmed aastad tagasi seni töös olnud rinnavähiuuringute bussi ostu. Buss on vajalik selleks, et Eesti eri paikades elavatel naistel oleks võimalikult lihtne tulla uuringutele end kontrollima.
 • 2006.

   aastal toetas Avon oma heategevusüritusega uue ja väga kaasaegse rinnavähiuuringute aparatuuri ostu.
 • 2007.

   aastal sõlmisid Avon Eesti ja Eesti Vähiliit mitmeaastase suursponsori lepingu, millega Avon toetab uue mammograafiabussi ostu. Seni kasutusel olnud buss on vananenud ning vajab väljavahetamist.
 • 2007.

   aasta septembris toimunud heategevusjooksu raames laekunud toetussumma läks samuti uue mammograafiabussi toetuseks. Paljude heade inimeste abiga laekus selleks ligikaudu 12 782 € (200 000 krooni).
 • Ka

  2008.

   aasta 25. mail toimunud Avoni heategevusüritusega toetasime uue uuringubussi ostu. Avon Eesti andis Vähiliidule üle toetustšeki 15 977 € (250 000 krooniga), millele lisandus osavõtjate poolt annetatud ligi 960 € (15 000 krooni).
 • 2011

   ja 

  2012

  annetas Avon uue mammograafiaparatuuri ostmisele kaasa aitamiseks Eesti Vähiliidule 19 180 €
 • 2013.

   aastal on otsustatud annetada 5000 €
 • 2011. - 2014.

    on Avon osalenud Maijooksul, aasta suurimal naistele suunatud rahvaspordiüritusel, et tõsta naiste teadlikkust rinnavähi temaatikas. Nelja aastaga on kogutud spetsiaalselt Maijooksuks koostatud heategevuskottide müügiga 1760 eurot rinnavähi fondi lisaks.
 • 2017.

  “MTÜ Eesti Vähiliit on väga tänulik Avoni konsultantidele tänu kelle tublile tööle saame aidata rinnavähi patsiente Eestis. 2017 aastal annetas Avon vähiliidule 10 000 eurot, et saaksime jätkata rinnavähi ennetustegevustning pakkuda rinnavähi patsientidele abi eelkõige lümfiteraapiaga seotud küsimustes.
  Soovime teile edukat uut aastat!”
  MTÜ Eesti Vähiliit, Maie Egipt, juhatuse esimees

Täname südamest kõiki, kes on aidanud koos meiega head teha!Kuidas minna uuringule?

Väga oluline on enesevaatlus, et avastada haigus algjärgus. Lisaks on võimalik kontollida end arsti juures. Naised, kes kuuluvad rinnavähi suurimasse riskigruppi ehk on vanuses 45-59 aastat saavad kutse tasuta sõeluuringule. Naised, kes ei kuulu selle uuringu sihtrühma, vajavad rindade kontrollimiseks perearsti või günekoloogi suunamist. Samuti on võimalik külastada erakliinikut, kus suunamist ei ole vaja.

2012. aastal kutsutakse sõeluuringule naised sünniaastaga 1949, 1951, 1952, 1956, 1958, 1960. ja 1962.

Rinnavähi sõeluuringule on võimalik registreeruda:

 •  PERH Onkoloogiakliinik, Hiiu 44 Tallinn, tel: 617 2405. www.regionaalhaigla.ee
 •  Tartu Ülikooli kirurgilise onkoloogia osakond, Vallikraavi 10 Tartu, tel: 731 9411.www.kliinikum.ee
 •  OÜ Mammograaf , Sütiste tee 17 II korrus Tallinn, tel: 627 4470, 515 5405. www.mammograaf.ee
 •  SA Ida-Viru Keskhaigla, Tervise 1 Kohtla-Järve, tel: 337 8711. www.ivkh.ee
 •  SA Pärnu Haigla, Ristiku 1 Pärnu, tel: 447 3300 www.ph.ee

Mammograafilisel sõeluuringul teostatakse naistele spetsiaalset röntgeniaparaati (mammograafi) kasutades röntgeniülesvõtted mõlemast rinnast kahes põhiprojektsioonis. Röntgenpilte ehk mammogramme hindavad sõltumatult kaks eriettevalmistuse saanud radioloogi.

Nimeline kutse uuringus osalemiseks saadetakse naisele posti teel. Kutsutute nimekiri koostatakse Haigekassa ravikindlustuse andmekogu alusel. Uuring on kutsutud naistele tasuta.

Kutsel on kirjas asutuse registreerimise telefoninumber, kuhu helistades saab uuringuaja kinni panna. Kutsega on kaasas infoleht, kus selgitatakse uuringu läbiviimise üksikasju.

Kui mammogrammidel leitakse täpsustamist vajavaid muutusi, kutsutakse naine täiendavatele uuringutele. Täiendavate uuringutena kasutatakse põhiliselt ultraheliuuringut (vajadusel võetakse ka koetükike kahtlustatavast piirkonnast) ja täiendavat mammograafiat. Lõpliku diagnoosi kinnitab morfoloogiline koetüki uuring. Täiendavaid lisauuringuid viiakse läbi kuni 4-6% uuritutest.

Vastus uuringu tulemustest saadetakse uuringu läbiviinud asutuse poolt naisele kirja teel.

Umbes 1/3 avastatud kasvajatest on healoomulised ja ei vaja kirurgilist ravi.

Rinnavähki on sõeluuringute käigus avastatud keskmiselt 6 juhtu iga 1000 uuringus osalenud naise kohta.

Eestis alustati esimesi mammograafilise uuringu pilootprojekte 1996 aastal Tallinnas ja 1998. aastal Tartus. Üle-Eestiline rinnavähi mammograafiline sõeluuringu projekt käivitati 2002 aastal SA Eesti Vähifondi juhtimisel.

Väga oluline on naiste osalusaktiivsus sõeluuringutes. Arenenud maade kogemus väidab, et süsteemselt toimiva sõeluuringute programmiga saab rinnavähist põhjustatud suremust langetada kolmandiku võrra.


10 sagedamini esitatavat küsimust

1. Kes on rinnavähki haigestumise riskigrupis?

Kõik naised on ohustatud. Ka meestel võib tekkida rinnavähk, kuigi nende haigestumistase on madal.

2. Kas mõnedel naistel on suurem risk haigestuda rinnavähki kui teistel?

Jah. Rinnavähi riskiteguriteks on:

 • eluiga (alates 40st eluaastast hakkab tõusvas joones suurenema rinnavähi oht)
 • perekondlik eelsoodumus (kõrgenenud risk on naistel, kelle esimese ringi sugulased põevad rinnavähki)
 • lastetus
 • esimene sünnitus peale 30. eluaastat
 • menstruatsiooni algus enne 12. eluaastat
 • menopaus peale 50. eluaastat
 • ülekaalulisus
 • harjumus süüa rasvarikast toitu, alkoholi liigtarvitamine
 • stress

3. Mis põhjustab rinnavähki, kas seda saab ennetada?

Hetkel on põhjused teadmata ning samuti ei ole teada viisi, kuidas seda haigust ennetada. Enda tervise huvides soovitame naistel käia regulaarselt oma rindu kontrollimas, et rinnavähk avastada algstaadiumis, sest siis on see veel ravile alluv.

4. Kui paljud naised haigestuvad rinnavähki?

Igal aastal diagnoositakse Eestis üle 550 rinnavähi juhtumi. Rinnanäärme vähk on Eesti naistel esinevatest pahaloomulistest kasvajatest esikohal.

5. Kas mügarikud rindades on sagedased?

Sageli esinevad rindades tihendid ja sõlmed, mis enamikel juhtudel osutuvad healoomulisteks. Sellegi poolest on väga oluline, et iga mügarik testitaks vastava eriala spetsialisti poolt.

6. Mida ma pean tegema, kui ma avastan oma rinnas mügariku?

Minge koheselt oma perearsti vastuvõtule. Tema saab teid juba edasi suunata eriala arstide juurde ning saate oma probleemile lahenduse.

7. Milline on parim viis rinnavähist jagu saamiseks?

Parim viis on haiguse avastamine varajases staadiumis. Algstaadiumis, kui vähirakud ei ole veel tunginud ümbritsevatesse kudedesse, on ravi efektiivsus 98-100%. Seega, mida varem pöördub naine arsti poole, seda parem on ravi tulemus.

8. Kuidas avastada rinnavähk varajases staadiumis?

Alates 40. eluaastast tuleb teha mammogramm igal aastal. Igal aastal tuleb lasta end arsti poolt kontrollida. Iga kuu tuleb ennast ise kontrollida – paar päeva pärast menstruaaltsükli lõppu või pärast menopausi, iga kuu samal päeval.

9. Kus saab teha mammogrammi?

Selleks tuleb ühendust võtta oma perearstiga või Eesti Vähiliiduga tasuta telefonil 800 22 33.

10. Kust saab rinnavähi kohta rohkem informatsiooni?

Informatsiooni saab Eesti Vähiliidu koduleheküljelt www.cancer.ee ja aadressilt www.rinnavahk.ee. Samuti on võimalik helistada Eesti Vähiliidu tasuta nõuandetelefonil 800 22 33, mis on avatud igal tööpäeval E-R 10-12 ja 18-20. Helistajal on õigus jääda anonüümseks. Konsulteerimise eesmärgiks on abistada vähki põdevaid inimesi, nende omakseid ja vähiga kaasnevatest probleemidest isiklikult huvitatud inimesi. Konsultatsiooni on võimalik saada ka elektronposti teel – e-mail: info@cancer.ee. Arvutivõrgu kaudu edastatud informatsioon ei ole aga täielikult turvameetmetega kaitstud. Eesti Vähiliidu aadress: Viru 5-5, 10140 Tallinn